Naša filozofia

Šachový tréningový portál www.sachovetreningy.sk je stále relatívnou novinkou nielen na Slovensku, ale dokonca aj v Česku. Takáto možnosť na trénovanie tu doposiaľ ešte nikdy nebola. Portál je určený pre širokú šachovú verejnosť, ktorá je rozdelená do troch tréningových skupín a to 1000 – 1600 ELO , 1601 – 1950 ELO  a 1951 – 2300 ELO. Tréning sa realizuje pomocou videa, avšak za aktívnej spolupráce diváka.

Je nutné pripomenúť, že ratingy sú orientačné a tiež netreba zabúdať, že ich hlavnou podstatou je zaradenie sa k príslušnému trénerovi! Po absolvovaní celého kurzu jedného trénera, môžete pokračovať ďalej k trénerovi s vyšším ELO rozhraním.

Dôležitým faktom je, že náš portál neposkytuje tematické prednášky, ale kontinuálny tréning. Komplexná metodika celého tréningového plánu spracovaná profesionálnymi trénermi je zárukou profesionality. 

Naša filozofia spočíva v tom, že sme vytvorili 10-mesačný kontinuálny kurz. To znamená, že  máte k dispozícii 10 TRÉNINGOVÝCH MESIACOV,  počas ktorých preberiete  komplexný  tréningový plán. Jednotlivé tréningy na tomto portáli by ste mali absolvovať na týždennej báze, vďaka čomu budete vedení k pravidelnému trénovaniu. Každý tréning nadväzuje na ten predchádzajúci, preto by ste mali absolvovať každý jeden.

Naše ciele

 • 1
  Chceme dosiahnuť, že aj tí , ktorí sa práve naučili hrať šach, získajú chuť pokračovať v trénovaní a neustále sa zlepšovať.
 • 2
  Chceme poskytnúť odborné vedenie všetkým tým, ktorí sa dostali na istú úroveň a nevedia sa sami posunúť ďalej.
 • 3
  Chceme usmerniť všetkých, ktorí chcú pravidelne trénovať, ale nevedia ako na to.
 • 4
  Chceme aby ste trénovali efektívnejšie

„Dôležité je to, čo robíte, keď Vás nikto nevidí.“

Poďte s nami trénovať a zlepšite sa o 100-vky ELO bodov

Ďalšie články zo sekcie nápoveda